Zajęcia Rozwijam Skrzydła

Poniedziałki to lubiane przez uczniów kl. I „c” dni, bo robimy wtedy super fajne rzeczy na zajęciach pozalekcyjnych „Rozwijam skrzydła” i traktujemy książkę jak najlepszego przyjaciela. We wrześniu i październiku rozmawialiśmy o szacunku dla przyrody, czytaliśmy bardzo ciekawe opowiadania, oglądaliśmy atlasy przyrodnicze, nasze przyjaciółki książki pokazywały nam ciekawe miejsca na świecie. Lubimy pracować w grupach, więc stworzyliśmy fantastyczne plakaty o poszanowaniu przyrody. W ubiegłym tygodniu „zaprosiliśmy się” do biblioteki szkolnej i dzięki uprzejmości p. Ali Nizioł obejrzeliśmy ciekawy i niezwykle pouczający film pt. „Zniszczona książka”. Rozmawialiśmy też o uczuciach i emocjach, jakie towarzyszą dzieciom w szkole, na podstawie ciekawych opowiadań czytanych przez p. Alę Nizioł. Na zakończenie zajęć w bibliotece wykonaliśmy kolorowe zakładki do książek.

Bożena Watras – wychowawca kl. I „c”