Pierwszakom śniadanie daje moc

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Zdrowego Śniadania - w naszej klasie (Id) odbyły się zajęcia związane ze spożywaniem zdrowych posiłków. Dzień ten rozpoczął się od przypomnienia zasad zdrowego odżywiania, uświadomienia jak ważne jest dla naszego organizmu śniadanie. Uczniowie dowiedzieli się również, że zdrowe odżywianie to nie tylko zdrowa żywność. Ważne jest też, aby jeść pięć posiłków w ciągu dnia, o stałych porach i bez pośpiechu, systematycznie sięgać po nabiał, ryby i mięsa oraz ciemny chleb zamiast bułek, a także picie soków czy wody zamiast szkodliwych napojów gazowanych. Wspomniano też o niezbędnym ruchu oraz unikaniu słodyczy i chipsów, które są niezdrowe. Dzieci starały się wymienić produkty, z których można skomponować zdrowe śniadanie. Pierwszaki z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w przygotowywaniu własnego śniadanka.

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! – to już wiedzą pierwszaki!

Anna Ambrożkiewicz