Praktyczne ćwiczenia na fantomie - kolejne zajęcia z ratownikami medycznymi

W klasie 1 d dnia 22.04.2022 r. odbyły się kolejne zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Na początek dzieci z zaciekawieniem oglądały ,,Lukasa 3” - to urządzenie do kompresji klatki piersiowej wraz z pełnym wyposażaniem. Służy ono zapewnieniu lepszych efektów reanimacji w przypadku zatrzymania krążenia oraz ułatwieniu pracy służb ratowniczych.

Dalsza część zajęć to praktyczne umiejętności w zakresie pozycji bezpiecznej i ćwiczenia na fantomach. Pod okiem ratowników uczniowie chętnie i z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w warsztatach, a ich umiejętności w tym zakresie są coraz wyższe.

Mamy nadzieję, że nikt nie znajdzie się w sytuacji potrzeby udzielenia takiej pomocy, ale każdy będzie do niej przygotowany.

Anna Ambrożkiewicz