Uczniowie kl. IIIc zakończyli projekt Matematyka. Co się liczy w sporcie

Uczniowie klasy III „c” z sukcesem zakończyli realizację projektu Fundacji Uniwersytet Dzieci  -  Matematyka. Co się liczy w sporcie?

Podczas zajęć poznali zastosowanie matematyki w architekturze, projektowaniu mody, dietetyce, ekonomii i logistyce - a wszystko to powiązane z motywem sportowym. Mieli też okazję zobaczyć i posłuchać znanych sportowców, m.in. Mateusza Kusznierewicza, Rafała Sonika. To właśnie dlatego przedsięwzięcie było interesujące dla naszych uczniów.

Dzięki projektowi rozwijali własną kreatywność oraz wzmacniali umiejętność samodzielnego, logicznego i krytycznego myślenia. Na początku rozważali jak wspólnie zapracować na sukces, dlaczego smutek jest nam potrzebny oraz jak być dobrym przyjacielem. Bardzo ważnym aspektem uczestnictwa w projekcie było rozwijanie umiejętności pracy zespołowej, w czym uczniowie klasy III „c” są w tej chwili ekspertami.

Brawo oni!!!

Bożena Watras – wychowawca kl. III „c”