Vivat Konstytucja! Vivat Król! Vivat wszystkie stany!

231. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

231 lat temu Sejm Czteroletni po burzliwej debacie przyjął ustawę rządową, która przeszła do historii jako Konstytucja 3 Maja. Była drugą na świecie i pierwszą w Europie ustawą regulującą organizację władz państwowych oraz prawa i obowiązki obywateli.

28.04.2022 r. przedstawiciele klas VII D i IV C Szkoły Podstawowej wraz z Chórem Gaudeamus pod kierownictwem pani Marzeny Goc zaprezentowali program artystyczny, aby upamiętnić 231. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Poprzez słowo, muzykę, obraz i pieśń przypomnieli najważniejsze momenty dziejowe związane z tym ważnym dla naszych przodków i dla nas wydarzeniem.

Uczniowie wskazali, jak ważne miejsce w sercu każdego Polaka powinny zajmować słowa: WOLNOŚĆ, NARÓD, OJCZYZNA. Przekonywali, że z kart historii należy czerpać siłę, mądrość i wartości, bez których żaden naród przetrwać nie może….

Anna Pac-Smoła
Renata Krasula