Wycieczka do Warszawy

10 czerwca 2022 roku uczniowie klasy 8b i 7e wzięli udział w jednodniowej wycieczce do Warszawy. Zwiedzanie stolicy rozpoczęli od wizyty w dawnej siedzibie Gestapo na Alei Szucha. Następnie udali się na cmentarz na Powązkach gdzie odwiedzili groby wielkich Polaków oraz oddali hołd tysiącom żołnierzy, którzy poświęcili swoje życie za wolną Polskę.

Po krótkiej przerwie na posiłek udali się na spacer po Starym mieście i Krakowskim Przedmieściu. Odwiedzili takie miejsca jak: Plac Zamkowy, Kolumnę Zygmunta, rynek, Barbakan, Pomnik Małego Powstańca i Grób Nieznanego Żołnierza. Przy grobie – pomniku położonym na placu marszałka Józefa Piłsudskiego mieli okazję obejrzeć uroczystą zmianę warty, którą pełnią żołnierze Wojska Polskiego.

Wycieczka była niewątpliwie okazją do poznania naszej stolicy ale również dała możliwość spędzenia czasu w gronie koleżanek i kolegów ze szkolnej ławy.