Kl. I „c” w projekcie „Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF”

20 listopada był wyjątkowym dniem dla uczniów kl. I „c”.

Obchodziliśmy bowiem uroczyście 30. rocznicę uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych - Konwencji Praw Dziecka.

Stworzyliśmy sytuacje, w którym uwaga skierowana była na dzieci i ich prawa.

W październiku dokonaliśmy rejestracji klasy na koncie UNICEF – był to warunek realizacji projektu, otrzymania materiałów edukacyjnych dla uczniów oraz certyfikatu dla naszej szkoły. W ciągu ostatnich dni rozmawialiśmy o sytuacji dzieci na świecie, o prawach każdego dziecka do bezpiecznego i szczęśliwego dzieciństwa oraz warunkach spełnienia tych najważniejszych praw.

Efektem finalnym projektu był „niebieski” przemarsz uczniów na terenie szkoły oraz  wizyta w kl. 0 „c”, podczas której pierwszaki zapoznały swoich młodszych kolegów z ich prawami zawartymi w Konwencji Praw Dziecka.

Przedszkolaki zostały również obdarowane „magicznymi” zakładkami i własnoręcznie wykonanymi chorągiewkami w kolorze niebieskim z przewodnim hasłem tegorocznego projektu UNICEF. Cała społeczność szkolna może również podziwiać wystawę, która w prosty i czytelny sposób przybliża najważniejsze zapisy  Konwencji Praw Dziecka.

Z przyjemnością obserwowaliśmy zaangażowanie uczniów kl. I „c”, ich ogromną ciekawość świata i radość z podejmowania nowych wyzwań przy realizacji projektu.

Brawo dla nich!

Bożena Watras – wychowawca kl. I „c”

Urszula Król – pedagog specjalny