„ZAELEKTRYZOWANI” Z WIZYTĄ W NASZEJ SZKOLE

23 września naszą szkołę odwiedził przedstawiciel firmy „Zaelektryzowani” z pobliskiego Lublina, który zrealizował cykl pokazów pod zaskakującą nazwą „Poczuj chemię do fizyki”. Zajęcia odbyły się w obecności: Wicedyrektor szkoły – Pani Beaty Szymczyk, Pana Andrzeja Mazurka, Pani Joanny Wapińskiej oraz wychowawców klas: 0 „a”, 0 „b”, 0 „c”, 1 „a”, 1 „b”, 1 „c”, 1 „d”, 2 „a” i 2 „b”. Udział w nich wzięło blisko 180 uczniów. Wiodącym celem warsztatów było przybliżenie uczniom tajników fizyki i chemii w bardzo prosty, a jednocześnie niezwykle atrakcyjny oraz przemyślany sposób. Gość zaprezentował widowiskowe eksperymenty i doświadczenia. Największym zainteresowaniem cieszyły się zabawy z helem i ciekłym azotem, wybuchowe spalanie wodoru, jazda na rowerze z torem przeszkód oraz „przejażdżka” poduszkowcem. Podczas pokazów uczniowie wykazali się ogromnym zainteresowaniem, skupieniem uwagi i aktywnością. Zajęciom towarzyszyły ogromne pokłady emocji - było wiele śmiechu, mnóstwo adrenaliny, a co najważniejsze spora dawka wiedzy. Najmłodsi milusińscy przekonali się, że nauka może być wesoła i widowiskowa, a tym samym ciekawa i pasjonująca.

Mamy nadzieję, że nie było to ostatnie spotkanie z naszym niezwykłym gościem. Zapraszamy częściej w progi naszej szkoły!

Dorota Nowak, Katarzyna Zygo
Wychowawcy klas 0 – II