Paczuszka dla maluszka

paczuszka dla maluszka6 grudnia 2022 r. rusza w naszej szkole świąteczna akcja „Paczuszka dla Maluszka”, której głównym organizatorem jest Fundacja Małych Stópek.

Jest to zbiórka artykułów kosmetycznych dla dzieci, w tym podopiecznych placówek pomocowych takich jak: hospicjum dziecięce, hospicjum perinatalne, dom dziecka, dom samotnej matki w całej Polsce.

Przy wejściu do szkoły jest choinka z papierowymi bombkami. Każdy, kto zechce pomóc małym dzieciom i mamom w potrzebie, może wziąć bombkę, a w zamian proszony jest o przyniesienie przygotowanej paczuszki dla jednego maluszka.

Mogą to być:

przede wszystkim środki higieniczno-pielęgnacyjne dla dzieci, np.:

• płyny do kąpieli
  • balsamy
  • oliwki
  • kremy, wazeliny
  • chusteczki nawilżone
  • szampony, itp.
  • pampersy (różne rozmiary, od 5-6).

Dary pozostawione pod choinką, zostaną przekazane do Hospicjum Małego Księcia w Lublinie.

Więcej o akcji pod linkiem: https://paczuszkadlamaluszka.pl/

Pomaganie tak mało kosztuje, a dzięki nam wiele dzieci i ich mam otrzyma świąteczną pomoc.

Akcja trwa od 6 do 16 grudnia 2022 r.

Opiekun szkolnego wolontariatu
A. Ambrożkiewicz