ORTOGRAFIA CO DO GŁOWY TRAFIA

W piątek 29 .11. 2019 r .w klasie 2c odbyła się niecodzienna lekcja ortografii -„Biegające dyktando”. Biegające dyktando to zabawowa forma dyktanda rozwijająca nie tylko wszystkie sprawności językowe: czytanie, mówienie, słuchanie i pisanie ale stanowi również doskonały trening pamięci i refleksu.

Zadaniem uczniów było przepisanie pięciu zdań zawierających trudności ortograficzne. Można by uznać rzecz za banał, gdyby nie fakt, że treści zdań były umieszczone na kartkach w różnych miejscach klasy. Dzieci musiały wyjść z ławek zobaczyć tekst, zapamiętać go oraz poprawnie zapisać w przeznaczonym na zadanie czasie (mieli do dyspozycji 10 minut).

Refleks, pamięć, rywalizacja oraz czujności ortograficznej okraszone zostały świetną, budzącą bardzo przyjemne emocje zabawą.

Pierwsza próba zaliczona J oceny bardzo dobre.

Anna Ambrożkiewicz