Bożonarodzeniowe wspomnienia

Mijający czas Świąt Bożego Narodzenia był wyjątkowy dla uczniów klasy II „c” uczęszczających na kółko języka niemieckiego. Oprócz pięknego plakatu bożonarodzeniowego wykonanego na zajęciach, na którym pojawiło się dużo trudnych słówek świątecznych, dzieci poznawały i uczyły się kolęd oraz piosenek świątecznych. Śpiewając utwór „Kling Glöckchen”, Lena Świątkowska zdobyła III miejsce w szkolnym  konkursie piosenki świątecznej w języku obcym (kategoria kl. I-III). Podczas szkolnych jasełek dla klas młodszych dziewczynki z kółka zaprezentowały kolędę, która w oryginale wywodzi się z Austrii, a więc powstała właśnie w języku niemieckim „Stille Nacht, heilige Nacht”, polski tytuł to „Cicha noc, święta noc”.

Urszula Widelska