WARSZTATY EKOLOGICZNE Z ZZOKiem

W ramach współpracy naszej szkoły ze środowiskiem lokalnym dnia 6 lutego 2023 roku odbyły się warsztaty ekologiczne z ZZOKiem „MY O ZIEMIĘ DBAMY, BO JĄ JEDNĄ MAMY”. Prowadziły je Pani Aleksandra Kwiatkowska, pracownik Zakładu Zagospodarowania Odpadów Komunalnych w Bełżycach oraz Pani Grażyna Joachimowicz, koordynator projektów edukacyjnych z Fundacji Inicjatyw Menedżerskich.

W warsztatach wzięło udział osiem klas: 1 „a”, 1 „b”, 1 „c”, 1 „d” wraz z Wychowawcami, klasy: 6„a”, 6„b” i 6„c” oraz klasa 4 „a”. Pierwsza część warsztatów miała charakter wykładu. Dzieci m.in. dowiedziały się jak prawidłowo segregować odpady, do jakich pojemników wrzucać odpowiednio: papier, metal, szkło, plastik czy odpady biodegradowalne, ile odpadów trafia w ciągu miesiąca do ZZOKu czy to, gdzie można oddać odpady niesklasyfikowane do żadnej z wcześniej wymienionych grup. Druga część warsztatów odbyła się w formie praktycznej. Dzieci miały okazję poćwiczyć, do których worków wrzucać odpowiednie śmieci. Na koniec najstarsza grupa biorąca udział w warsztatach, zmierzyła się w konkurencji sportowej.

Aby dbać o naszą planetę - Ziemię należy kształtować u młodego pokolenia postawy proekologiczne i uczyć prawidłowej segregacji odpadów. I to właśnie było celem przeprowadzonych warsztatów w naszej szkole.

Dziękujemy za ciekawe i bardzo pouczające zajęcia.

Aneta Żydek