OBCHODY DNIA ŚWIĘTEGO PATRYKA

17 marca to data, która na stałe zagościła w kalendarzu naszej szkoły. Już po raz kolejny z okazji Dnia Świętego Patryka odbyło się wiele różnych wydarzeń. Uczniowie uczęszczający na zajęcia kształtujące kreatywność z 8 „d” przygotowali i przeprowadzili kilka zajęć z cyklu „Uczniowie uczniom” dla swoich młodszych koleżanek i kolegów, a także dla rówieśników. Starali się przybliżyć postać świętego Patryka, jego życiorys i dokonania, jak również przygotowali atrakcje w postaci ciekawych prezentacji oraz interaktywnych ćwiczeń. Podczas lekcji języka angielskiego, w wielu oddziałach odbyły się zajęcia tematyczne.

Przez cały tydzień w szkolnym radiowęźle można było usłyszeć audycje o Dniu Świętego Patryka. Uczniowie dowiedzieli się o obchodach tego święta w różnych krajach, legendach krążących o św. Patryku, a także symbolach związanych z tym dniem. Na przerwach towarzyszyła nam muzyka irlandzka. Korytarz został udekorowany w kolorze zielonym, rozwieszono trzylistne koniczyny, zaprezentowano plakaty przedstawiające to święto oraz wystawę prac uczniów klas młodszych, którzy wykonali kapelusze Leprikona w konkursie plastycznym. Najciekawsze prezentacje o obchodach tego dnia obejrzeć można było na szkolnym monitorze. Wszyscy uczniowie mieli okazję wykonać pamiątkowe zdjęcia w fotobudce przygotowanej specjalnie na tę okazję. Piątoklasistki przygotowały i zaprezentowały dwa tańce irlandzkie. Nie zabrakło także słodkości nawiązujących kolorystyką do irlandzkiej flagi i Dnia Świętego Patryka.

W dniu imienin patrona Irlandii, oprócz wspomnianego konkursu plastycznego dla klas 0-3, odbył się również Międzyszkolny Konkurs o Świętym Patryku. Wzięli w nim udział przedstawiciele klas ósmych z czterech szkół gminy Bełżyce. Burmistrz Bełżyc, Pan Ireneusz Łucka, objął to wydarzenie Honorowym Patronatem i wspólnie z Panią dyrektor Lucyną Sobczak osobiście wręczył nagrody zwycięzcom. Wszystkim uczestnikom towarzyszyła radosna atmosfera i wiosenny nastrój, dlatego mamy nadzieję na kolejne spotkanie w takim gronie za rok.

Serdecznie dziękujemy za wspólne obchody DNIA ŚWIĘTEGO PATRYKA!!!

Zdjęcia>>

Anna Pac-Smoła
Wioletta Rzezak-Wesołowska
Andrzej Pietraś