LEKTURA NA WIESZAKU

Uczniowie klasy 2 c mieli okazję wykazać się niezwykłą kreatywnością podczas opracowywania lektury Marcina Pałasza ,,Sposób na Elfa” .Po cyklu zajęć i poświęconych tej książce tworzyli samodzielnie „lekturę na wieszaku”.

Jest to ciekawa metoda aktywizująca, dzięki której można zebrać informacje o lekturze (np. o bohaterach, miejscach i czasie akcji, problematyce czy narracji) w nietypowej formie i umieścić je na wieszaku, który staje się dzięki temu mobilnym kompendium wiedzy.

Dzieci tworzyły teksty, rysunki i inne elementy, które umieszczały później na wieszaku. Po wykonaniu ciekawych form uczniowie doskonalili umiejętność wystąpień publicznych prezentując wszystkim swoje prace.

Nowa formuła omówienia lektury przypadła uczniom do gustu i zapewne wpłynie to na lepsze zapamiętanie problematyki utworu.

Anna Ambrożkiewicz