„NAUKA – TECHNIKA – INNOWACJE”

W dniu 18 września 2019 r. uczniowie z klasy 7a oraz członkowie Koła Biologicznego uczestniczyli w zajęciach organizowanych w ramach XVI Lubelskiego Festiwalu Nauki, który w tym roku odbywał się pod hasłem: „Nauka – Technika – Innowacje”.

Zajęcia miały miejsce w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie, a ich organizatorem był Uniwersytet Medyczny. Pracownicy naukowi Szpitala, a jednocześnie wykładowcy na Uniwersytecie, przybliżyli uczniom  następujące zagadnienia :„Zrozumieć sens DNA”, „Cała prawda o witaminie D3”,”Przez żołądek do zdrowia – czyli poradnik żywieniowy w profilaktyce chorób cywilizacyjnych”.
Celem zajęć było pokazanie młodzieży możliwości współczesnej nauki tak, aby pomóc w zrozumieniu różnorodnych zagadnień oraz rozbudzenie zainteresowania nauką, w tym przypadku z dziedziny biologii i medycyny.

Uczniowie mogli poczuć się jak studenci i być może, że już teraz u niektórych wzbudziła się chęć zostania  w przyszłości naukowcem, badaczem, czy też lekarzem.

Opiekunowie:

Alina Nizioł