BĄDŹMY RAZEM NA ŚWIĘTA – AKCJA MINISTERSTWA EDUKACJI NARODOWEJ

Nasza szkoła w tym roku szkolnym uczestniczy w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej -Bądźmy "Razem na Święta".

Od lat w naszej szkole podejmujemy szereg działań wolontariackich, charytatywnych i integracyjnych - zarówno przed Świętami, jak i przez cały rok szkolny.

• Zwracamy się ku potrzebującym - tym bliskim i tym dalekim. Chcemy w ten sposób okazać wsparcie osobom starszym, chorym, samotnym, potrzebującym pomocy z naszych społeczności szkolnych i lokalnych oraz uwrażliwić nasze dzieci i młodzież na niesienie pomocy innym.
  • Utrzymujemy stałą współpracę z podopiecznymi Ośrodka Wsparcia w Matczynie i SOS Wioski Dziecięce w Kraśniku
  • Wysyłamy życzenia świąteczne (w tym roku uczestniczyliśmy w Ogólnopolskiej Kampanii społecznej ,,Idą Święta, nie o sms-ie lecz o kartce pamiętaj !”
  • Prowadzimy cykliczne Multikino – bilet wstępu to słodycze, które przekazujemy podopiecznym Ośrodka Wsparcia w Matczynie
  • Pomagamy również zwierzętom przebywającym w Schronisku dla bezdomnych zwierząt w Puławach.

Akcja „Bądźmy razem na święta” potwierdza, że w naszej szkole dzieci i młodzież są wrażliwe na problemy społeczne. Akcja pomaga również odkrywać sens życia, uczy młodych ludzi szacunku i tolerancji dla innych, umacnia świadomość bycia potrzebnym oraz kształtuje odpowiedzialną postawę życiową. Ponadto integruje środowisko szkolne.

A.Ambrożkiewicz