Wyjazd do Filharmonia im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie na ,,Dziadka do orzechów”

Dnia 30 stycznia 2020 r. uczniowie klasy O b i II c uczestniczyli w wyjeździe do Filharmonii Lubelskiej. Celem wyjazdu było obejrzenie baletu „Dziadek do orzechów", do którego muzykę skomponował Piotr Czajkowski. Tą niezwykłą baśnią, w której w wigilijną noc ożywają i upodabniają się do ludzi lalki i przedmioty, z zainteresowaniem oglądała zebrana publiczność. Fantastyczne przygody Klary, dziadka do orzechów i innych baśniowych bohaterów wplecione w różnorodne tańce: śnieżek, myszy, żołnierzyków budziły zachwyt dzieci i dorosłych Wszystko było bajecznie kolorowe i zachwycające: scenografia, stroje i tancerze wirujący w takt pięknej muzyki. Barwne widowisko zostało nagrodzone przez publiczność gromkimi brawami.

Piękny balet pozostanie na długo w naszej pamięci.

A.Ambrożkiewicz

A.Ćwiklińska