Z malarstwem za Pan brat

Dnia 07.02.2020 r. uczniowie z grup świetlicowych z kl. II „b” i II „d” oraz z koła „ Słucham, czytam i tworzę” wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Miejskiego Domu Kultury w Bełżycach aby obejrzeć galerię prac Pani Teresy Jędrej. Kustoszem wystawy była Pani Emilia Wiencko – pracownik MDK – malarz – plastyk, która pięknie wprowadziła zwiedzających w niezwykle patetyczny nastrój. Na początku dzieci zapoznały się z definicją oraz rodzajami malarstwa. Dowiedziały się też , iż Pani Jędrej jest amatorką malarstwa i swoje obrazy maluje od 2012 r. systematycznie uczęszczając na zajęcia do MDK. Ponadto grupa zwiedzająca wystawę miała okazję obejrzeć 22 obrazy namalowane farbą olejną na bawełnianym płótnie w postaci pejzaży i kwiatów oraz 10 obrazów sakralnych z postaciami Świętych. Dzieci zadawały Pani plastyk mnóstwo nurtujących ich pytań oraz wybierały najładniejsze według nich obrazy, opisując ich treść i barwy. Na zakończenie wykonały wspólne pamiątkowe zdjęcia.

Składamy serdeczne podziękowania Panu Dyrektorowi MDK – Józefowi Kasprzakowi, Pani redaktor „Gazety Bełżyckiej” – Agnieszce Winiarskiej oraz Pani Emilii Więcko za pomoc w zorganizowaniu  spotkania dla najmłodszych uczniów z naszej szkoły.

Autorce wystawy-Pani Teresie życzymy dalszej owocnej pracy i jeszcze wielu, wielu, sukcesów w karierze malarskiej.

Dorota Nowak

Agata Skurska