Magia walentynek

„Kochaj uśmiechem, gestem, spojrzeniem,

Kochaj dotykiem, zapachem,

Kochaj dobrocią, troską, przebaczeniem,

Kochaj zanim powiesz „Kocham”.

W dniu Świętego Walentego uczniowie z grupy świetlicowej z klasy II „a” oraz koła „Słucham, czytam i tworzę” wraz z opiekunami udali się na warsztaty walentynkowe do Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Bełżycach. Już od progu powitała nas Pani Agnieszka Piłat – bibliotekarka, która wprowadziła uczniów w niezwykły nastrój czytając książeczkę z serii „Franklin” o tematyce walentynkowej. Następnie, dzieci z ogromnym zapałem wykonywały kartki dla swoich przyjaciół , zaś ich motywem przewodnim było serce. Kolejną pracą było przyozdabianie walentynkowych serduszek – co również cieszyło się wielkim zainteresowaniem i pobudziło ekspresję twórczą uczniów. Niezwykłym urozmaiceniem zajęć był poczęstunek walentynkowymi serduszkami – żelkami. Na zakończenie warsztatów wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia z naszymi wytworami. Dzień Świętego Walentego uczniowie spędzili w miłej atmosferze.

Dorota Nowak i Elżbieta Gontarczyk