Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Zbliża się 14. edycja Dnia Bezpiecznego Internetu 2018, który w tym roku będziemy  obchodzić 6 lutego pod hasłem „Tworzymy kulturę szacunku w sieci”. Głównym założeniem konkursu jest zwrócenie uwagi na rolę każdego użytkownika Internetu w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska online. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Podczas obchodów chcemy podkreślić potencjał Internetu, który dzieci mogą wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami jak również jako formę twórczej rozrywki.

Zapraszamy wszystkich uczniów kl. V-VII i oddziałów gimnazjalnych Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Bełżycach do udziału w następujących konkursach:

1. Konkurs na projekt graficzny (plakat) zawierający hasło „Tworzymy kulturę szacunku w sieci” i promujący bezpieczne zachowania w Internecie.
  2. Konkurs na przygotowanie i zaprezentowanie prezentacji multimedialnej o tematyce związanej z hasłem 14. edycji i bezpieczeństwem w sieci.
  3. Konkurs literacki na rymowankę związaną z hasłem 14. edycji i bezpieczeństwem w sieci.
  4. Konkurs matematyczny na ułożenie zadania matematycznego o tematyce związanej z zachowaniem bezpieczeństwa w Internecie.

CELE KONKURSU:

• Popularyzacja tematyki związanej z bezpieczeństwem korzystania z portali internetowych oraz tworzeniem przyjaznej sieci online.
  • Podkreślenie potencjału Internetu do wykorzystania w edukacji, kontaktach z rówieśnikami oraz jako forma twórczej rozrywki.
  • Rozwijanie umiejętności posługiwania się technologią informacyjną, komputerową, oprogramowaniem graficznym.
  • Kształtowanie umiejętności selekcji potrzebnych informacji.

WARUNKI KONKURSU:

• Praca wykonana indywidualnie w oparciu o m.in. treści zamieszczone na DBI i inne wskazane na tym portalu.
  • Format projektu graficznego (plakatu) A2 wykonany dowolną techniką z hasłem 14.edycji
    „Tworzymy kulturę szacunku w sieci” w języku polskim lub języku angielskim „Create respect on the Net”.
  • Prezentacja multimedialna promująca hasło 14. edycji i bezpieczeństwo w Internecie w języku polskim lub języku angielskim (maksymalnie 10 slajdów).
  • Na wszystkich pracach musi znajdować się logo 14. edycji DBI oraz tegoroczne hasło: „Tworzymy kulturę szacunku w sieci”.
  • Prace będą oceniane w kategoriach konkursowych tj. projekt graficzny (plakat), prezentacja multimedialna, rymowanka, zadanie matematyczne.
  • Praca musi zawierać wizytówkę autora tj. imię, nazwisko, klasa (na odwrocie pracy lub w prezentacji).
  • Dla wszystkich uczestników przewidziane są oceny z poszczególnych przedmiotów, dyplomy, a dla autorów najlepszych prac przewidziane są dodatkowo nagrody rzeczowe.
  • Prace konkursowe należy złożyć osobiście u pedagoga szkolnego pok. 47 II p., na adres mailowy: pedagoggimzs1@o2.pl lub u nauczycieli od j. angielskiego, matematyki i informatyki.
  • Termin składania prac: do 13 lutego 2018 r. (wtorek).

KRYTERIA OCENY PRAC:

• Zgodność z tematem.
  • Estetyka wykonania.
  • Pomysłowość.

Przy wykonywaniu prac konkursowych zachęcamy Was do odwiedzenia stron internetowych: dbi.pl, saferinternet.pl, dzieckowsieci.pl, sieciaki.pl, na których znajdziecie wiele przydatnych informacji i wskazówek dotyczących bezpiecznego korzystania z Internetu.