Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Zajęcia dydaktyczne poza szkołą mogą być równie ciekawe jak te w klasie. Doświadczyli tego uczniowie klas czwartych w czwartek, 22 lutego.

Wybraliśmy się do Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie na wystawę „Dynastia chińska Tang; Jedwabny Szlak”. Podziwiane przez uczniów figurki powstały między rokiem 618 a 907 w szczytowym etapie panowania dynastii Tang i przyleciały z Luoyang w prowincji Henan, miasta o historii liczącej 5 tysięcy lat. Stan eksponatów jest doskonały.

Oglądaniu tej wspaniałej wystawy towarzyszyły nam również inne atrakcje - mogliśmy m.in. podziwiać zbiory specjalne, katalogi kartkowe, a także uczestniczyć w ciekawych zajęciach przybliżających kulturę Chin.

Nasza wizyta w bibliotece została uwieczniona przez redakcję "Gościa Lubelskiego".

To bardzo ważne, aby nasi uczniowie umieli doceniać, poznawać znaczenie spuścizny sztuki jako ważnego elementu kultury materialnej, aby szanowali i poznawali dorobek artystyczny ludzkości, umieli w pełni uczestniczyć w wydarzeniach kulturalnych.

To był bardzo dobrze spędzony czas.

Bożena Watras – pedagog szkolny

Anna Stawińska – wychowawca kl. IV a