Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Znów przystąpiliśmy do realizacji Programu Antytytoniowej Edukacji Zdrowotnej „Bieg po zdrowie”. To dopiero jego II edycja, a więc „młode” przedsięwzięcie, ale niezwykle istotne dla prawidłowego rozwoju dzieci. Program skierowany jest do uczniów klas czwartych szkoły podstawowej, a jego celem jest zapobieganie używania wyrobów tytoniowych wśród dzieci i młodzieży, uczenie zachowań asertywnych oraz pokazanie atrakcyjności życia wolnego od nikotyny. Stawia na aktywny udział uczniów, co sprzyja identyfikowaniu się z omawianą tematyką i motywuje do tego, aby zdobytą wiedzę i umiejętności stosować w życiu codziennym.

Raport z wyników realizacji ubiegłorocznej edycji programu „Bieg po zdrowie” wskazuje, że udział w nim wpłynął na zmianę postaw uczestników wobec zdrowia, powodując przyjęcie tej wartości jako wartości osobistej, ważnej dla danego ucznia.

Mamy nadzieję, że program będzie dla naszych „czwartaków” atrakcyjny i przyniesie zakładane rezultaty. Będziemy go realizować w czasie zajęć z wychowawcami i na lekcjach przyrody.

HARMONOGRAM ZAJĘĆ Z PEDAGOGIEM SZKOLNYM

W RAMACH REALIZACJI PROGRAMU