Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

15 lutego w naszej szkole obchodziliśmy Dzień św. Walentego, który wprowadził całą społeczność szkolną w miły nastrój. Okazja do powiedzenia: kocham cię, lubię , darzę sympatią to miły gest życzliwości wobec drugiego człowieka. Pomimo kontrowersji, jakie budzi święto, zarzucania mu obcych tradycji, rokrocznie przygotowujemy część artystyczną oraz pocztę walentynkową z tej okazji.

Uczniowie gimnazjum i szkoły podstawowej pod kierunkiem pań: Anny Stawińskiej i Urszuli Sobiepan przedstawili scenki dramatyczne i dialogi śpiewacze ukazujące rozumienie miłość w różnych epokach. Mieliśmy okazje poznać fragmenty „Ślubów panieńskich” Aleksandra Fredry, „Rozmowę liryczną” Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, „Niepewność” Adama Mickiewicza i inne. Aranżację muzyczną przedstawienia uświetniły utwory muzyczne: „Deszczowa piosenka”, „Dumka na dwa serca”, „Tańczące Eurydyki”, „Będziesz moją panią”. Debiut na scenie przeżyły uczennice klasy czwartej z zespołu „Max Dance” ze szkoły podstawowej, które zatańczyły układ taneczno – akrobatyczny.

Wszyscy miło przeżyli Dzień św. Walentego, który był okazją do uświadomienia sobie, jak ważną rolę pełni miłość w życiu każdego z nas.

Anna Stawińska

Urszula Sobiepan