Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Nasza szkoła od wielu lat współpracuje z Urzędem Miasta i Gminy Bełżyce oraz z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie, uzyskując środki finansowe na realizację zadań proekologicznych (konkursów, projektów, wycieczek, itp.). W bieżącym roku szkolnym w ramach gminnego programu „Ochrona środowiska w naszych rękach – co warto wiedzieć, umieć i realizować” realizowano m.in. na lekcjach przyrody w kl.V projekt „Chrońmy środowisko” .

Uczniowie wraz z opiekunem projektu - nauczycielem przyrody, wybrali w poszczególnych klasach grupy projektowe, które najlepiej i najciekawiej opracowały i przedstawiły swoje zagadnienie.

Członkowie zwycięskich grup otrzymali nagrody książkowe. Byli to następujący uczniowie:

1. Dudzik Karolina – lider
2.Dębicka Julia
3.Maciejka Weronika
4.Wójtowicz Igor
kl.5b
1. Wieczorkiewicz Amelia – lider
2. Bednarczyk Seweryn
3. Jaremek Wiktoria
4. Mazurek Igor
kl. 5c
1. Markuszewski Igor – lider
2. Czerniec Lena
3. Kaliniak Fabian
4. Kamiński Karol
5. Misztal Radosław

Na lekcjach matematyki realizowano projekt dla chętnych uczniów z klas IV-VII p.t.: „Matematyka w ekologii”. Uczniowie mieli okazję wykazać się wiedzą ekologiczno – matematyczną oraz umiejętnościami plastycznymi. W ramach konkursu wykonywali prezentacje multimedialne, plakaty i makiety o tematyce ekologicznej. Prace zostały zaprezentowane społeczności szkolnej na wystawie w szkole.

Opiekunem projektu była nauczycielka matematyki – p. Anna Chawrylak.

Nagrody otrzymali:

za prezentację multimedialną:

• Adam Jakubowski – kl. VII c
  • Kinga Amermajster – kl. VII c
  • Marta Kwiecień – kl. VII c

za makietę:

• Oliwia Dados – kl. Vb
  • Adrianna Widyńska – kl. V b
  • Amelia Wieczorkiewicz- kl. V b

za plakat:

• Kacper Widz – kl.V b
  • Karol Krasucki– kl.V b
  • Kręgiel Emilia – kl.IV c

Nagrody dla laureatów powyższych konkursów wręczyła w dniu 23 lutego pani dyrektor Małgorzata Bojar. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w projektach i konkursach, a zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Anna Chawrylak

Alina Widelska