AKCJA BOOKCROSSING W NASZEJ SZKOLE

Każdego roku 13 czerwca obchodzimy Dzień Uwalniania Książek czyli BookCrossing. Jest to Święto dla osób lubiących czytać. Uwalniamy książki, dzielimy się z innymi radością czytania. Bookcrossing polega na pozostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych po to, by znalazca mógł je przeczytać i znów puścić w obieg.

Przy wejściu głównym do szkoły oraz naprzeciwko pokoju nauczycielskiego znajdują się stoliki z wolnymi książkami – wystarczy wziąć jedną z nich, przeczytać, a następnie przekazać ją dalej. Osoby posiadające w domu książki, których już nie czytają, mogą przynieść je do biblioteki i zostawić na stolikach bookcrossingowych.

Weź, przeczytaj, podaj dalej!

Dziękujemy bardzo wychowawcom oraz rodzicom za pomoc w zorganizowaniu Akcji BookCrossingu w naszej szkole.

Agnieszka Piłat, Dorota Nowak