Dar na 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II

Uczniowie klasy 6d przyłączyli się do projektu „Dar na 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II”, którego główną ideą jest wspieranie i pomnażanie dobra w każdej postaci. Jana Pawła II cieszyły wszelkie inicjatywy zarówno modlitewne jak i charytatywne, artystyczne czy edukacyjne. Szóstoklasiści z radością i zaangażowaniem zorganizowali zbiórkę książek, przyborów szkolnych, gier i zabawek, zaprosili do tej akcji swoich kolegów z innych klas i zebrali imponującą ilość darów. Zostały one przekazane Uczestnikom zajęć Powiatowego Ośrodka Wsparcia Dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi w Matczynie wraz z kilkoma ciepłymi słowami od naszej młodzieży. Celem akcji było uczczenie stulecia urodzin Papieża Polaka prawdziwym działaniem i tak się stało.

W odpowiedzi na ten gest otrzymali pamiątki i list z podziękowaniem od Podopiecznych z Ośrodka, a w nim słowa naszego Patrona jakże trafnie ilustrujące myśl przewodnią naszej akcji:

„Nigdy nie jest tak, żeby człowiek,

czyniąc dobrze drugiemu,

tylko sam był dobroczyńcą.

Jest równocześnie obdarowany,

obdarowany tym, co ten drugi przyjmuje z miłością”