POLSKA – MOJĄ OJCZYZNĄ!!!

Data  11 listopada 1918 roku jest jedną z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny  - to dzień, w którym Polska odzyskała niepodległość.  Podczas zajęć świetlicowych dzieci  poznały genezę święta oraz sytuację, w której znalazł się naród polski. Przybliżona została także postać marszałka Józefa Piłsudskiego oraz jego rola w odzyskaniu niepodległości.. Poznały podstawowe symbole narodowe – godło, flagę i hymn. Świetliczaki  wykonały  różne prace plastyczne: flagę, godło, biało – czerwone listki, zakodowane kotyliony, kolorowały postać marszałka Józefa Piłsudskiego . Stworzyły  także  dwa grupowe  plakaty. Ponadto, brały udział w wielu grach i zabawach, które miały przybliżyć im wiadomości na temat naszej Ojczyzny-POLSKI. Grały w grę planszową  „Dooble” o Polsce, układały puzzle przedstawiające nasze symbole narodowe, memory o Polsce oraz domino obrazkowe, rozwiązywały również krzyżówkę z hasłem „PATRIOTA”.  Dowiedziały się między innymi jak nazywa się najdłuższa polska rzeka, który park narodowy słynie z żubrów czy jak nazywa się słynna polska noblistka w dziedzinie chemii i fizyki oraz jakie są najsłynniejsze polskie potrawy. Zwieńczeniem tych wszystkich działań było odśpiewanie hymnu Polski.

Zajęcia te miały na celu rozwijanie u dzieci poczucia patriotyzmu, wiedzy na temat Narodowego Święta Niepodległości, utrwalenie polskich symboli narodowych oraz uświadomienie młodemu pokoleniu jak ważne jest życie w niepodległym kraju, uczęszczanie do polskiej szkoły oraz posługiwanie się językiem ojczystym.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Dorota Nowak

Aneta Żydek