Uroczystość szkolna w ramach projektu: Barand, nasze miasto partnerskie – co o nim wiemy?

19 listopada 2020 r. przedstawiciele uczniów klas siódmych oraz klasy VIII A  wzięli udział w uroczystości związanej z prezentacją najbardziej charakterystycznych elementów kultury, historii, polityki i obyczajowości Węgier.

Działanie, przebiegające pod hasłem: Bełżyce - Barand: co nas łączy?, miało na celu promocję przedsięwzięcia „Ponadnarodowa mobilność uczniów”, które mamy nadzieję zrealizować w bieżącym roku szkolnym.

Podczas spotkania, młodzież z klasy VIII A zapoznała swoich młodszych kolegów i koleżanki z historią Węgier, systemem edukacji na Węgrzech, religią Węgier, ustrojem, obchodzonymi świętami, kuchnią węgierską, słynnymi postaciami pochodzącymi z Węgier. Omówione zostały też relacje polsko-węgierskie w ujęciu historycznym. W formie prezentacji i tematycznych gazetek zaprezentowano również ciekawostki dotyczące węgierskich wynalazków. Pokaz zakończyło zwiedzanie ekspozycji prezentującej między innymi typowe warzywa uprawiane na Węgrzech.

Anna Pac – Smoła, Renata Krasula