Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Oddziały przedszkolne oraz grupa świetlicowa świętowały Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, który co roku obchodzony jest 21 listopada. Szkołę zdominował kolor żółty! Dzieci rozmawiały o tym, czym jest „życzliwość” i w jaki sposób można ją okazywać w codziennym życiu. Wykonywały prace plastyczne: ordery życzliwości, plakat, przypinki, życzliwe malowanki, zbudowały sieć relacji i sympatii. Ponadto w grupach odbyły się zabawy ruchowe z żółtymi balonami. Celem zajęć było uświadomienie, jak ważna w naszym życiu jest życzliwość okazywana drugiemu człowiekowi, dlatego jednym z zadań dzieci było spełnienie życzliwego uczynku tego dnia. Pamiętajmy o tym, aby być życzliwym dla każdego na co dzień, nie od święta.

Edyta Anasiewicz

Ewa Karwowska