W krainie bajek i baśni

Dnia 29.01.2021r. w klasie 0b i 0c odbyły się zajęcia podsumowujące tematykę bajek i baśni. Dzieci wykonywały różne zadania m.in. odgadywały zagadki i  wcielały się w rolę bohaterów wybranej bajki. Najbardziej zaangażowały się w zadanie malowania postaci bajkowych. Każdy uczestnik aktywnie brał udział, wszyscy ze sobą współpracowali, stąd efekty możemy podziwiać na klasowej wystawie. Cały tydzień przyświecał tematyce bajkowej i baśniowej. Każdego dnia czytaliśmy fragment przyniesionej przez dzieci książki. Niektórzy pozostawili swoje lektury w klasie aby codziennie móc posłuchać wybranego utworu. Zainteresowanie tematyką baśniową to dobry początek wprowadzenia dzieci  w codzienny nawyk czytania, zarówno przez rodziców jak i ich samych.

Anasiewicz Edyta

Siedlecka Aleksandra