,,Dzieci z Bullerbyn” – teatr w pudełku

,,Dzieci z Bullerbyn’’ to zbiór tak wielu różnych historii, że każdy uczeń znajdzie w nim coś ciekawego dla siebie. Lektura ta była też ekranizowana, jest również inspiracją dla twórców spektakli teatralnych. Stwarza to możliwość porozmawiania z uczniami nie tylko o treści książki, ale też o zadaniach aktorskich lub scenografii.

Pomysł ,,Teatru w pudełku" nazywany też przez moich uczniów "Małym teatrem", to wspaniała okazja do spotkania z lekturą. Wydaje mi się, że takie zajęcia nigdy się uczniom nie znudzą, a pomysł opracowania lektury bez kart pracy na pewno zostanie w ich pamięci.

Uczniowie klasy III c chętnie zamienili się w scenografów i scenarzystów: projektując scenę, wykonując miniaturowych aktorów, układając dialogi, a na koniec prezentując wszytko na środku sali.

Wspaniale jest patrzeć na współpracę i obmyślanie strategii na to, jak i z czego wykonać fragmenty scenografii, aby się nie przewracały a jednocześnie wyglądały tak, jak sobie to wymarzyliśmy.

Anna Ambrożkiewicz