WYCIECZKA W GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE

9 października uczniowie klas V „c” i V „d” wzięli udział w wycieczce w Góry Świętokrzyskie.

O godz. siódmej wyruszyli w drogę, aby dotrzeć do Huty Szklanej, aby zobaczyć klasztor Ojców Benedyktów na Świętym Krzyżu. Po zwiedzeniu tego obiektu zjechaliśmy kolejką do restauracji na smaczny obiad.

W dalszej części podróży uczniowie udali się do Kielc na „Czekoladowe warsztaty edukacyjne od ziarenka do tabliczki”. W manufakturze słodyczy każdy uczestnik wykonał swoją własną czekoladę. Można było także dokonać pysznych zakupów.

Ostatnim elementem wycieczki było zwiedzanie Jaskini Raj -  wapiennej jaskini krasowej położonej w pobliżu Chęcin. Znajduje się ona  we wnętrzu niewielkiego wzniesienia Malik o wysokości około 270 m n.p.m.  Jest to niewielka jaskinia o rozwinięciu poziomym, łączna długość jej korytarzy wynosi 240 metrów.

W dobrych nastrojach, choć trochę zmęczeni, wrócili uczniowie do Bełżyc w godzinach wieczornych. To był dzień pełen wrażeń.

Ewelina Gajowiak

Anna Pac-Smoła