II miejsce uczniów naszej szkoły w Konkursie Wiedzy o Prawie pod patronatem Prezydenta Miasta Lublin i Lubelskiego Kuratora Oświaty

II miejsce uczniów naszej szkoły w Konkursie Wiedzy o Prawie pod patronatem Prezydenta Miasta Lublin i Lubelskiego Kuratora OświatyW środę 2 czerwca 2021 roku troje uczniów z naszej szkoły (z klasy ósmej A i C) wzięło udział w II i III etapie Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Prawie zorganizowanym przez ZS nr 5 im. Jana Pawła II w Lublinie.

Konkurs miał charakter wojewódzki, w zmaganiach wzięło udział dziewięć drużyn ze szkół podstawowych. Nasi uczniowie wykazali się dużą wiedzą i wspaniałą postawą kwalifikując się do finału, a następnie walcząc w dogrywce o I miejsce. Ostatecznie nagrodzeni zostali za zajęcie II lokaty, mieli też okazję spotkać się z ważnymi osobami ze środowisk prawniczych Lublina oraz z przedstawicielami władz miasta i województwa, jak też Kuratorium Oświaty.

W trakcie pobytu w Zespole Szkół nr 5, uczestnicy konkursu zwiedzili szkołę, zapoznali się ze sposobem kształcenia w zawodach: hotelarz, kucharz, poznali rozkład zajęć w klasach sportowych.

Zdjęcia>>

Renata Krasula