Podsumowanie warsztatów czytelniczych

Świetlica w ramach współpracy z bibliotekarką szkolną panią Agnieszką Piłat zorganizowała cykl warsztatów czytelniczych z elementami bajkoterapii dla dzieci z kl. 0-1. Celem tych spotkań było wspieranie wszechstronnego rozwoju dzieci, promowanie wśród nich czytelnictwa oraz ukazywanie im ciekawych i pożytecznych form spędzania czasu wolnego.

W ramach warsztatów dzieci zapoznały się z lekturą „Ta książka jest kotem” S. Borando, baśnią „Trzy małe świnki” oraz opowiadaniem „Muminek i gwiazdka z nieba”. Elementami, które w sposób szczególny urozmaicały zajęcia, a przez to budziły dużą ciekawość dzieci, były odpowiednio dobrane metody pracy oraz środki dydaktyczne. Poza słuchaniem czytanych – również z wykorzystaniem teatrzyku kamishibai – bajek, dzieci wzięły udział w pogadankach, zabawach dźwiękonaśladowczych i ruchowych, które połączone były z nauką piosenek. Wiele radości sprawiło im wykonywanie pracy plastycznej, grupowe układanie tematycznych puzzli oraz gry dydaktyczne takie jak ”Lotto”, „Domino” czy „Choco”.

Serdecznie dziękujemy pani A. Piłat za przygotowanie tak kreatywnych zajęć.

Beata Jęczeń