Lato w mieście 2021

W pierwszym tygodniu wakacji 50 dzieci z naszej szkoły, z klas 1-3, brało udział w akcji „Lato w mieście 2021”. Zajęcia rozpoczęły się od zabaw integracyjnych i spisania regulaminu, którego musiał przestrzegać każdy uczestnik. Potem były zabawy ruchowe na „Orliku”, obiad w szkole i wyjście do straży, gdzie dzieci mogły zobaczyć m.in. sprzęt niezbędny w pracy strażaka. Nie zabrakło też gier terenowych, podczas których należało wykazać się sprytem i logicznym myśleniem, a także współpracować z pozostałymi uczestnikami gry. Na zakończenie zajęć na dzieci czekała niespodzianka w postaci wyjścia na lody „U Kotka”.

Kolejny dzień to wyjazd do Kiełczewic Dolnych, do „Doliny Bystrzycy”, gdzie na dzieci czekały dmuchańce, trampolina, leżaki i wspólne pieczenie kiełbasek.

W środę świetliczaki wybrały się do Multikina w Lublinie, gdzie obejrzały film animowany pt. „Luca”. Aby pobyt w kinie był przyjemniejszy, każdy dostał popcorn i colę. Potem był obiad w ulubionym przez dzieci McDonaldzie.

Deszczowy czwartek to wyjazd do Zamościa. Zwiedzanie zoo, obiad w restauracji i zakup pamiątek na zamojskiej starówce.

Ostatniego dnia akcji program, przez deszczową pogodę, uległ zmianie i dzieci zamiast do Wierzchowisk pojechały do Lublina, gdzie w sali zabaw „Koziołek” czekało na nie mnóstwo atrakcji: trzypoziomowa konstrukcja z przeszkodami, baseny z kolorowymi piłeczkami, mata interaktywna, konsola Xbox oraz duży wybór zabawek. Po powrocie do Bełżyc dzieci zjadły obiad w szkole, potem poszły na lody i na podsumowanie akcji wykonały plakaty przedstawiające najlepsze według nich atrakcje mijających zajęć.

Wszystkim dzieciom życzymy udanych i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu!

Zdjęcia>>

Agata Skurska, Anna Bogusz, Katarzyna Toruń, Andrzej Mazurek