UDZIAŁ W PROJEKCIE "PROGRAM AKTYWNOŚCI EDUKACYJNEJ" ZMIENIA ŻYCIE KLASY I SPOŁECZNOŚCI

20 września 2021r. klasa VII „c” wzięła udział w Projekcie "Program Aktywności Edukacyjnej" zmienia życie klasy i społeczności, który jest finansowany w ramach programu aktywni Obywatele - Fundusz Krajowy". Polega on na realizacji innowacyjnego, realizowanego w klasach programu edukacji obywatelskiej, we współpracy z czterema różnorodnymi szkołami, angażującego mieszkańców i mieszkanki o możliwie różnorodnych perspektywach. Program angażuje 240 młodych osób, a przez nich całe społeczności lokalne i lokalne władze i odpowiada na najważniejsze potrzeby człowieka: autonomii, rozwoju i przynależności.

Uczniowie wzięli udział w warsztatach budujących zgrane zespoły klasowe metodami pedagogiki, przygody i przygotowujące do działania na rzecz społeczności i z nią oraz wykształcające klasowych młodzieżowych liderów i liderki, które odbyły się w Motyczu Leśnym w Centrum Dobrego Wychowania.

Koleją częścią projektu będą zajęcia przeprowadzone w szkole, po których uczniowie przygotują wydarzenie dla społeczności szkolnej.

Ewelina Gajowiak