Nasza szkoła zgłosiła swój udział w IV edycji Ogólnopolskiego Programu „Dzwonek na obiad”, w ramach którego rodzice uczniów z rodzin bardziej potrzebujących ubiegają się o dofinansowanie szkolnych obiadów. Program ten realizowany jest przez Fundację „Być Bardziej”, która w ten sposób przyczynia się do niwelowania problemu niedożywienia dzieci i młodzieży w Polsce. Przedsięwzięcie jest objęte patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Zdrowia oraz wszystkich Kuratorów Oświaty w Polsce. To duży i odważny projekt, którego nie udałoby się zrealizować bez udziału i pomocy uczniów. Będziemy brać udział w programie „Dzwonek na obiad” poprzez przeprowadzenie akcji „Grosz do Grosza” w ścisłej współpracy z Wolontariatem Szkolnym. Powołany już został komitet organizacyjny, w skład którego wchodzą opiekun Wolontariatu oraz jego członkowie z kl. VI „a”, VII „a”, VII „c”. Akcja zostanie przeprowadzona w terminach: od 2 do 27 października 2017 r. oraz od 1 do 29 marca 2018 r.. Już teraz cieszymy się, że los niedożywionych dzieci może odmienić się dzięki naszej również pomocy.

Anna Ambrożkiewicz – opiekun Wolontariatu Szkolnego

Bożena Watras – koordynator programu

2 października 2017 r. odbędą się spotkania Zespołów ds. kształcenia specjalnego uczniów według następującego harmonogramu:

L. P.

KLASA

GODZINA

MIEJSCE

1.

0 „a”

10.30

2.

0 „d”

11.00

3.

III „b”

13.30

Koordynator Zespołu – Bożena Watras

W bieżącym roku szkolnym po raz już kolejny nasi pierwszoklasiści będą realizować Ogólnopolski Program „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. To ważne w naszej szkole działanie, bo uczy dzieci dbania o bezpieczeństwo swoje i innych ludzi, wprowadza w zagadnienia zagrożeń wynikających z korzystania z Internetu oraz uczy zasad udzielania pierwszej pomocy.

Czekamy właśnie na przesyłkę zawierającą materiały dla nauczycieli wraz ze scenariuszami lekcji (na płycie CD), książeczki edukacyjne dla dzieci „Dołącz do Akademii” wraz z broszurą informacyjną dla rodziców.

Nauczyciele klas I będą realizowali program poprzez przeprowadzanie zajęć związanych z bezpieczeństwem oraz z przydatną dla dzieci tematyką efektywnego zapamiętywania, treningu koncentracji, nauki selekcji informacji i rozwijania kreatywności - na podstawie otrzymanych materiałów edukacyjnych.

W listopadzie uczniowie przystąpią do Ogólnopolskiego Testu Wiedzy o Bezpieczeństwie.

Zachęcamy Rodziców do korzystania ze strony internetowej programu www.akademiapuchatka.pl z uwagi na dostępne tam ciekawe i pomocne artykuły, między innymi na temat rozwoju i potrzeb dzieci oraz gry rozwijające ich koncentrację, efektywne zapamiętywanie, logiczne myślenie i inne.

Program jest przygotowany we współpracy z Wydziałem ds. Nieletnich, Patologii i Profilaktyki Biura Prewencji Komendy Głównej Policji oraz Wydziałem ds. Profilaktyki w Ruchu Drogowym Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Patronat honorowy sprawuje Komenda Główna Policji. Partnerem medialnym jest portal MiastoDzieci.pl.

Bożena Watras – pedagog szkolny

Anna Bogusz – wychowawca kl. I „a”

Beata Zięba – wychowawca kl. I „b”

Dorota Niewczas – wychowawca kl. I „c”

Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzony jest na całym świecie 15 września jako święto kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. Zapoczątkowała go książka Petera H. Reynoldsa pt. "Kropka". Celem Międzynarodowego Dnia Kropki jest wzbudzenie u dzieci pomysłowości oraz zachęcenie ich do tworzenia i działania. Obchody tego nietypowego święta miały miejsce również w klasie 3b. Uczniowie zainspirowani przygodą głównej bohaterki z książki „Kropka” stworzyli własne Drzewo Talentów, a następnie tworzyli dzieła plastyczne, których motywem przewodnim była kropka.

Beata Król

15.09.2017r spotkanie z rodzicami

Szkoła Podstawowa kl.0-3

Klasy 0-1:

17.00- spotkanie ogólne na sali gimnastycznej

Spotkania rodziców z wychowawcami klas wg harmonogramu:

Klasy 2-3

spotkania rodziców z wychowawcami klas wg harmonogramu:

klasa

wychowawca