Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II

Nasza szkoła zgłosiła swój udział w IV edycji Ogólnopolskiego Programu „Dzwonek na obiad”, w ramach którego rodzice uczniów z rodzin bardziej potrzebujących ubiegają się o dofinansowanie szkolnych obiadów. Program ten realizowany jest przez Fundację „Być Bardziej”, która w ten sposób przyczynia się do niwelowania problemu niedożywienia dzieci i młodzieży w Polsce. Przedsięwzięcie jest objęte patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Zdrowia oraz wszystkich Kuratorów Oświaty w Polsce. To duży i odważny projekt, którego nie udałoby się zrealizować bez udziału i pomocy uczniów. Będziemy brać udział w programie „Dzwonek na obiad” poprzez przeprowadzenie akcji „Grosz do Grosza” w ścisłej współpracy z Wolontariatem Szkolnym. Powołany już został komitet organizacyjny, w skład którego wchodzą opiekun Wolontariatu oraz jego członkowie z kl. VI „a”, VII „a”, VII „c”. Akcja zostanie przeprowadzona w terminach: od 2 do 27 października 2017 r. oraz od 1 do 29 marca 2018 r.. Już teraz cieszymy się, że los niedożywionych dzieci może odmienić się dzięki naszej również pomocy.

 

 

 Anna Ambrożkiewicz – opiekun Wolontariatu Szkolnego

Bożena Watras – koordynator programu

2 października 2017 r. odbędą się spotkania Zespołów ds. kształcenia specjalnego uczniów według następującego harmonogramu:

L. P.

KLASA

GODZINA

MIEJSCE

1.

0 „a”

10.30

sala nr 18

/pracownia pedagoga szkolnego/

2.

0 „d”

11.00

sala nr 18

/pracownia pedagoga szkolnego/

3.

III „b”

13.30

sala nr 18

/pracownia pedagoga szkolnego/

Koordynator Zespołu – Bożena Watras

 W bieżącym roku szkolnym po raz już kolejny nasi pierwszoklasiści będą realizować Ogólnopolski Program „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. To ważne w naszej szkole działanie, bo uczy dzieci dbania o bezpieczeństwo swoje i innych ludzi, wprowadza w zagadnienia zagrożeń wynikających z korzystania z Internetu oraz uczy zasad udzielania pierwszej pomocy.

Czekamy właśnie na przesyłkę zawierającą materiały dla nauczycieli wraz ze scenariuszami lekcji (na płycie CD), książeczki edukacyjne dla dzieci „Dołącz do Akademii” wraz z broszurą informacyjną dla rodziców.

Nauczyciele klas I będą realizowali program poprzez przeprowadzanie zajęć związanych z bezpieczeństwem oraz z przydatną dla dzieci tematyką efektywnego zapamiętywania, treningu koncentracji, nauki selekcji informacji i rozwijania kreatywności - na podstawie otrzymanych materiałów edukacyjnych. 

W listopadzie uczniowie przystąpią do Ogólnopolskiego Testu Wiedzy o Bezpieczeństwie.

Zachęcamy Rodziców do korzystania ze strony internetowej programu www.akademiapuchatka.pl z uwagi na dostępne tam ciekawe i pomocne artykuły, między innymi na temat rozwoju i potrzeb dzieci oraz gry rozwijające ich koncentrację, efektywne zapamiętywanie, logiczne myślenie i inne.

Program jest przygotowany we współpracy z Wydziałem ds. Nieletnich, Patologii i Profilaktyki Biura Prewencji Komendy Głównej Policji oraz Wydziałem ds. Profilaktyki w Ruchu Drogowym Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Patronat honorowy sprawuje Komenda Główna Policji. Partnerem medialnym jest portal MiastoDzieci.pl.

Bożena Watras – pedagog szkolny

Anna Bogusz – wychowawca kl. I „a”

Beata Zięba – wychowawca kl. I „b”

Dorota Niewczas – wychowawca kl. I „c”

Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzony jest na całym świecie 15 września jako święto kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. Zapoczątkowała go książka Petera H. Reynoldsa pt. "Kropka". Celem Międzynarodowego Dnia Kropki jest wzbudzenie u dzieci pomysłowości oraz zachęcenie ich do tworzenia i działania. Obchody tego nietypowego święta miały miejsce również w klasie 3b. Uczniowie zainspirowani przygodą głównej bohaterki z książki „Kropka” stworzyli własne Drzewo Talentów, a następnie tworzyli dzieła plastyczne, których motywem przewodnim była kropka.

Zdjęcia>>

Beata Król

15.09.2017r spotkanie z rodzicami

Szkoła Podstawowa kl.0-3

Klasy 0-1:

17.00- spotkanie ogólne na sali gimnastycznej

Spotkania rodziców z wychowawcami klas wg harmonogramu:

Klasy 2-3

spotkania rodziców z wychowawcami klas wg harmonogramu:

 

klasa

wychowawca

sala

godzina

0a

Edyta Anasiewicz

27

17.00

0b

Anna Marcewicz

17

17.00

0c

Katarzyna Zygo

6

17.00

0d

Aleksandra Siedlecka

MCI

17.00

1a

Anna Bogusz

10

17.00

1b

Beata Zięba

24

17.00

1c

Dorota Niewczas

20

17.00

2a

Agata Ćwiklińska

21

17.00

3a

Janina Widelska

14

17.00

3b

Beata Król

16

17.00

3c

Anna Chojnacka

23

17.00

3d

Elżbieta Gontarczyk

11

17.00

3e

Anna Ambrożkiewicz

15

17.00

logo m     logo CyfrowaSzkola    Zagrajmy o sukces    szkola dobrych praktyk sp    szkola dobrych praktyk gim  

 

  awarded etwinning school label       Cyberauci logo for light

 

       dziecko w sieci    sieciaki    dbi    SPR logo      akademia puchatka     

 

     szkola w ruchu      banner patronat                      DEU    logo chd

 

   dobra szkola logo kolor     http://www.bpe.powiat.lublin.pl/       Schule im Wandel logo