Drogi do niepodległości…

„Jeszcze jeden listopad do okna zapukał

Żółtych liści szelestem. I znów nas odszukał.

Nas, zapatrzonych w przeszłość. W dni klęski i chwały,

Które nam po przodkach w spuściźnie zostały”

Jutro, 11 listopada obchodzimy rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Po 123 latach niewoli nasz kraj wyzwolił się spod panowania: Rosji, Prus i Austrii. Przez ponad wiek Polska nie istniała na mapie Europy. Żył jednak naród, jego kultura i obyczaje.

W naszej szkole uczniowie klas 5 a i 5 c przygotowali montaż poetycko – muzyczny „Drogi do wolności”, aby uczcić Święto Niepodległości i uświadomić wszystkim, że nie zatrze się wśród nas znajomość ważnych dla Polski wydarzeń historycznych. Przedstawili wizję Polski tamtych czasów – od rozbiorów poprzez powstania narodowe do odzyskania przez nasz kraj niepodległości 1918 roku. Piękne podkłady muzyczne i scenografia nawiązująca do patriotycznych treści wydarzenia stanowiły niewątpliwy atut widowiska.

Cała społeczność szkolna wykazała się dojrzałą patriotyczną postawą.

Anna Woźniak
Urszula Sobiepan