Zaprzyjaźnij się z Kropką/Make friends with Dot – realizacja projektu eTwinning w kl.I d

Kiedy Peter Reynolds napisał książkę "The Dot" nie przypuszczał, że zostanie ona przetłumaczona na kilkadziesiąt języków i stanie się inspiracją do zorganizowania światowej akcji - Międzynarodowego Dnia Kropki. „The Dot” opowiada o małej Vashti, która dzięki swojej nauczycielce i niepozornej kropce wreszcie uwierzyła w swoje możliwości. International Dot Day organizowany jest już od 10 lat. W tym roku do jego obchodów przyłączyła się klasa 1d realizując międzynarodowy projekt eTwinning ,,Zaprzyjaźnij się z Kropką/Make friends with Dot”. Cały dzień upłynął oczywiście pod znakiem kropki: najpierw dzieci wysłuchały treści książki, potem wyszukiwały kropek w klasie, w parach kodowały wg wzoru, każdy samodzielnie z kropek stworzył owoc winogronu. A na koniec grały w  „Twistera”, którego same wykonały. Dzieci świetnie się bawiły, ale przede wszystkim dokonały ważnego odkrycia: każdy ma jakiś talent, wystarczy go tylko w sobie odnaleźć.

Anna Ambrożkiewicz