TRZECIAKI W STOLICY

6 października był dniem naprawdę pozytywnych wrażeń dla uczniów kl. III „a” i III „c”. Powód? Wyprawa do Warszawy. Uczniowie mieli okazję poznać najbardziej znane zabytki stolicy podczas spaceru z przewodnikiem, m.in.: Plac Zamkowy, Kolumna Zygmunta, Zamek Królewski, Stare Miasto, Barbakan, Pomnik Małego Powstańca, Archikatedra Św. Jana, Warszawska Syrenka. Odpoczynek i obiad w restauracji „Literatka” okazał się zbawienny w regeneracji sił. Niezwykle atrakcyjny był czas spędzony w Porcie Lotniczym im. Fryderyka Chopina. Widok startujących i lądujących samolotów był naprawdę imponujący. Przysłowiowy „gwóźdź” wyjazdu to wizyta w Centrum Nauki Kopernik ze Strefą Eksperymentowania oczywiście. To centralna ekspozycja Kopernika, mieszcząca się w ogromnej, otwartej przestrzeni pierwszego piętra, poświęcona przyrodzie i zachodzącym w niej zjawiskom oraz człowiekowi i jego percepcji. Uczniowie mogli tu samodzielnie eksperymentować przy około 200 stacjach doświadczalnych. Eksponaty, które tu znaleźli były nie tylko ambitne i kształcące, ale także przystępne i niezwykle wciągające. Pozwalały na poszukiwanie, testowanie, ale i popełnianie błędów. Droga powrotna upłynęła wszystkim na wymienianiu wrażeń z całego niezwykle interesującego dnia. To był naprawdę udany wyjazd.

Bożena Watras

Katarzyna Zygo