Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II

etwinning school labelMiło nam poinformować, że w ostatnim czasie nasza szkoła, po dwuetapowym procesie weryfikacyjnym, zdobyła odznakę „Szkoła eTwinning”. Oznacza to, że nasza placówka spełnia szereg szczegółowych wymagań dotyczących cyfryzacji i ochrony danych osobowych, praktyki w zakresie eBezpieczeństwa, twórczego i innowacyjnego podejścia do nauczania, promowania ustawicznego rozwoju zawodowego kadry, promowania praktyk uczenia się opartych na współpracy wśród nauczycieli i uczniów. Znaleźliśmy się w grupie 1211 placówek z całej Europy i spoza niej, które jako pierwsze zostały uhonorowane taką odznaką (jest to bowiem pierwszy rok tej inicjatywy). Jest to uznanie nie tylko osobistego sukcesu poszczególnych nauczycieli, ale również wyraz ogromnego osiągnięcia całego zespołu eTwinning działającego w naszej szkole. Przypomnijmy jeszcze, że eTwinning to program Unii Europejskiej umożliwiający placówkom w całej Europie nawiązywanie współpracy dzięki wykorzystaniu mediów elektronicznych. Ponadto, oferuje on również propozycje różnych form doskonalenia zawodowego nauczycieli.

https://www.etwinning.net/pl/pub/highlights/2018--2019-etwinning-school-l.htm

Urszula Pawłowska

Wzorem lat ubiegłych, u progu wiosny, klasa 7c przyszła do szkoły w godzinach zupełnie „nie szkolnych”. O godz. 19.00 siedemnaście osób spotkało się, aby spędzić razem czas pod hasłem „Wieczór bez smartfona – kreatywny piątek”. I rzeczywiście – smartfony pozostały w domach albo zostały zdeponowane na czas biwaku, aby wykorzystać ten czas inaczej: na rozwiązywanie problemów (np. jak odwrócić koc na drugą stronę nie schodząc z niego, czy też jak umocować 12 gwoździ na jednym gwoździu) albo po prostu na rozmowy i bycie razem. O spaniu, oczywiście, prawie nie było mowy, za to czas spędzony naprawdę razem – bezcenny.

Zdjęcia>>

Urszula Pawłowska

Przywozy:

Kierz, Chmielnik – 7.45

Podole, Matczyn, Wojcieszyn – 7.10

Jaroszewice, Babin – 7.20

Odwozy:

Gimnazjum – bezpośrednio po egzaminach (połączony kurs)

Szkoła Podstawowa

14.30 (połączony kurs)

W Miejskim Domu Kultury w sobotę 14 kwietnia 2018 roku odbył się KONCERT FAMILIJNY „Skrzydlate nutki” na którym zaprezentowali się:

  • Chór Dziecięcy „Perełki” Szkoły Podstawowej nr 21 im. Królowej Jadwigi w Lublinie - Dyrygent Barbara Cedrowska
  • Chór Dziecięcy Społecznej Szkoły Muzycznej im. H. Wieniawskiego w Bełżycach - Dyrygent Monika Tokarczyk
  • Chór „Gaudium” Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Bełżycach - Dyrygent Marzena Goc

W piątek, 6 kwietnia, uczniowie kl. IV uczestniczyli w warsztatach pt.: „Jak efektywnie wykorzystywać czas na zajęciach lekcyjnych?”. Podczas intensywnej pracy zespołowej

i ogromnego zaangażowania nasi „czwartacy” szukali odpowiedzi na pytania:

  • Co wpływa na efektywne wykorzystanie czasu na lekcji?
  • Co powoduje zakłócanie czasu na lekcji?
  • Ile czasu należy poświęcić na naukę, czynności organizacyjne i podsumowujące lekcję?

Efekty pracy uczniów były zaskakujące zarówno dla nich samych jak i dla nas dorosłych. Dzieci kolejny już raz udowodniły, że bardzo odpowiedzialnie podchodzą do rozwiązania wytyczonego zadania oraz potrafią obiektywnie ocenić nie tylko nauczycieli, ale też samych siebie. Wyniki pracy uczniów zostaną omówione z nauczycielami podczas najbliższego spotkania Zespołu Wychowawczego kl. 0 – IV.

Zdjęcia>>

 

Bożena Watras – pedagog szkolny

  • 17:00-MCI- rodzice uczniów klas 4- „Wpływ nadopiekuńczości rodziców na uzależnienia od telefonu i Internetu”- Dariusz Figura.
  • 17:00- sala gimnastyczna- rodzice uczniów klas 5 i 6-„ Fonoholizm- nałogowe korzystanie z telefonów komórkowych”- Katarzyna Ludzińska.
  • 17:00- sala 41 (chemiczna) – rodzice uczniów kl. IIIG- „Moje dziecko wybiera szkołę, zawód”- Irena Śmiech

Lp.

Klasa

Wychowawca

Sala

1.   

4a

Anna Stawińska

21

2.   

4b

Anna Wójtowicz

29

3.   

4c

Małgorzata Pietraś

24

4.   

4d

Marzena Gąska

45

5.   

5a

Alina Widelska

20

6.   

5b

Anna Chawrylak

30

7.   

5c

Magdalena Snop

22

8.   

6a

Krystyna Weiss

38

9.   

6b

Katarzyna Wrońska

36

10.                   

7a

Teresa Rynkowska

44

11.                   

7b

Katarzyna Brewczak

49

12.                   

7c

Urszula Pawłowska

39

13.                   

IIAG

Renata Krasula

40

14.                   

IIBG

Dorota Ścibak

46

15.                   

IICG

Beata Szymczyk

43

16.                   

IIDG

Katarzyna Woś

37

17.                   

IIIAG

Joanna Sieńko

48

18.                   

IIIBG

Anna Pac- Smoła

49

19.                   

IIICG

Izabela Fila

41

20171120 095721 227.marca 2018 roku odbył się rejonowy turniej w piłce ręcznej dziewcząt w Kraśniku. Współuczestniczyły zespoły ze szkół podstawowych z: Janowa Lubelskiego, Frampola , Kraśnika (gospodarz zawodów ) , oraz nasza szkolna ekipa. Drużyna z naszej szkoły, której skład zasiliły:   Oliwia Boryga , Zuzanna Badowska, Zuzanna Plewik,  Aleksandra Sieńko, Amelia Pietroń z klasy VIA , oraz Zuzanna Chomicka, Julia Gałkowska ,   Aleksandra Kucharczyk vel Kucharska oraz Karina Sowa z klasy VIB, zajęła trzecie miejsce.

     Po wygranej w pierwszym meczu z drużyną ze Szkoły Podstawowej z Janowa Lubelskiego wynikiem 7:2, nastąpił mecz ze Szkołą Podstawową nr 2 z Kraśnika , który przegraliśmy 11:6 (nadmieniam że drużyna z Kraśnika była faworytem tych rozgrywek). Mecz o drugie miejsce ze Szkołą Podstawową z Frampola zaczął się dla nas korzystnie , do przerwy wygrywaliśmy 4:0, natomiast zakończył się wynikiem 6:6. Dla rozstrzygnięcia wyniku potrzebna była seria rzutów karnych niestety przegraliśmy 2:0. I tak oto nasza drużyna zajęła trzecie miejsce w rejonie, a drużyna z Frampola drugie.

 Tomasz Minik

W dniu 28.03.2018 r. uczniowie z Koła Przyjaciół Jana Pawła II, pragnąc przygotować nas do zbliżających się świąt Zmartwychwstania Pańskiego - przygotowali i odegrali dla całej szkoły wzruszającą pantomimę wielkopostną. Była walka o miłość, o przyjemność i szczęście, o życie i śmierć, o życie przez śmierć. Uczniowie po raz kolejny zaskoczyli nas wymowną, bezsłowną mową ciała, pomysłem i przesłaniem. Nie zabrakło również smutnych kobiet, żołnierzy i aniołów zwiastujących radość Zmartwychwstania.

Na zakończenie uroczystości Pan dyrektor Zbigniew Dyguś złożył nauczycielom i uczniom serdeczne życzenia świąteczne.

Zdjęcia>>

                                                                  Monika Plewik

W dniu 06.04.2018 (piątek) zajęcia będą skrócone do godziny 13.15

dla klas IV-VII i klas gimnazjalnych.

Odwóz uczniów bezpośrednio po zajęciach tj. o godzinie 13.45

(po długiej przerwie obiadowej).

Zajęcia lekcyjne klas 0-III odbywają się bez zmian.

Wczoraj w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Bełżycach został rozstrzygnięty „Konkurs Wielkanocny”. Konkurs był podzielony na trzy kategorie: stroik świąteczny, kartka świąteczna oraz elektroniczna kartka świąteczna.

Jego celem było propagowanie tradycji związanej z tematyką świąt wielkanocnych, rozwijanie wrażliwości plastycznej i artystycznej.

Komisja miała nie lada problem, ponieważ wszystkie stroiki wielkanocne i kartki były bardzo ładne. Prace zostały wykonane różną techniką i z różnorodnych materiałów.

Głównym sponsorem nagród dla uczestników konkursu był Urząd Gminy w Bełżycach za co serdecznie dziękujemy.

Zdjęcia>>

E. Karwowska, A. Pietraś

logo m     logo CyfrowaSzkola    Zagrajmy o sukces    szkola dobrych praktyk sp    szkola dobrych praktyk gim    

 

       dziecko w sieci    sieciaki    dbi    SPR logo      akademia puchatka     

 

     szkola w ruchu      banner patronat                      DEU    logo chd

 

   dobra szkola logo kolor     http://www.bpe.powiat.lublin.pl/       Schule im Wandel logo