NIEZWYKLE PATRIOTYCZNA LEKCJA HISTORII

W ramach współpracy między instytucjami, uczniów klas drugich i trzecich z grupy  świetlicowej odwiedziła na zaproszenie bibliotekarza - P. Doroty Nowak -  historyczka ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Bełżycach – Pani Anna Pietrzak. Pani Ania wprowadziła świetliczków w genezę Święta 11 Listopada. Dzieci obejrzały filmik edukacyjny pt.: „Polskie symbole narodowe”, dzięki któremu dowiedziały się, jak wygląda godło Polski, co symbolizują kolory flagi narodowej oraz skąd się wzięła nazwa stolicy Polski. Nasz miły gość przypomniał wszystkim słowa i melodię hymnu narodowego, jak również wspólnie z uczniami przećwiczył właściwą postawę podczas słuchania i śpiewania. Kolejnym zadaniem było układanie w grupach na czas patriotycznych puzzli. Pani historyk omówiła także  „Katechizm Młodego Polaka”. Podsumowaniem zajęć było uzupełnienie kart pracy – „Za co kocham Polskę?”. Na zakończenie spotkania dzieci stanęły do patriotycznego zdjęcia trzymając w rękach chorągiewki i biało – czerwone kwiaty.

Składamy serdeczne podziękowania Pani Ani Pietrzak za poprowadzenie niezwykle ciekawej i wartościowej lekcji oraz przekazanie wiedzy historycznej młodszemu pokoleniu z naszej szkoły.

Dorota Nowak

Anna Mazurek