Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II

J. niemiecki

 

2 kwietnia 2014 r. w klasach I A i II D odbyła się nietypowa lekcja języka niemieckiego. Tematem zajęć było poznanie krajów niemieckojęzycznych. Zajęcia poprowadziła p. M. Dobrowolska, germanistka i przedstawiciel księgarni Polanglo w Lublinie.

  

‘Lekcja o krajach niemieckojęzycznych była bardzo ciekawa, ponieważ dowiedziałam się wiele interesujących informacji o Niemczech. Pracowaliśmy w grupach, rozwiązywaliśmy quiz wiedzy o krajach niemieckojęzycznych, pracowaliśmy z tablicą interaktywną i mogliśmy rywalizować między sobą. Grupa wygranych dostała bardzo fajne nagrody, ale i dla przegranych były nagrody pocieszenia’.

 

Paulina

  

‘Lekcja o krajach niemieckojęzycznych była dla mnie bardzo przydatna, ponieważ dowiedziałem się wiele nowych rzeczy o Niemczech. Ta lekcja bardzo mi się podobała’.

 

Karol

  

‘Lekcja niemieckiego, na której był quiz o państwach niemieckojęzycznych była bardzo fajna. Zajęcia przebiegły bardzo miło i sympatycznie. Było bardzo dużo ciekawych pytań i zgadywanek, mieliśmy możliwość również tworzyć zdania i mówić po niemiecku’.

 

Patryk

 

alt
Nietypowa lekcja języka niemieckiego

logo m     logo CyfrowaSzkola    Zagrajmy o sukces    szkola dobrych praktyk sp    szkola dobrych praktyk gim  

 

  awarded etwinning school label       Cyberauci logo for light

 

       dziecko w sieci    sieciaki    dbi    SPR logo      akademia puchatka     

 

     szkola w ruchu      banner patronat                      DEU    logo chd

 

   dobra szkola logo kolor     http://www.bpe.powiat.lublin.pl/       Schule im Wandel logo