Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II

 

Tegoroczna VI edycja akcji „Twój Dar Serca dla Hospicjum” dobiegła końca. W poniedziałek 28 kwietnia 2014r puszki z pieniędzmi zostały odwieziona do organizatora- Społecznego Gimnazjum i Liceum im. Sobieskiego w Lublinie. Bardzo staraliśmy się pozyskać jak najwięcej środków dla podopiecznych Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie. Zebrane pieniądze zostaną oficjalnie przeliczone przez organizatorów akcji w Lublinie (przedstawicieli liceum Sobieskiego i przedstawicieli hospicjum),

To społeczne przedsięwzięcie cieszyło się w naszej szkole wielkim zainteresowaniem i chyba nie było dziecka , które nie przyniosłoby przysłowiowej złotówki. Nasi uczniowie, w ten sposób uczyli się co to znaczy wspierać i pomagać kolegom, którzy znaleźli się w trudnych, a nawet dramatycznych sytuacjach, zaś wielu z nich miało możliwość „skosztowania” tej pięknej formy posługi jaką jest wolontariat. W akcje uczestniczyli również rodzice , wrzucając w puszki pieniążki podczas spotkań z wychowawcami na zebraniach śródsemestralnych.

Akcja otwiera naszej szkole drogę do innych, pięknych form pomocy bliźniemu, których na pewno jeszcze będzie wiele.

Wszystkim darczyńcom i osobom zaangażowanym w akcję serdecznie dziękujemy i liczymy na Was także w przyszłym roku.

Opiekunowie szkolnego wolontariatu:

A.Ambrożkiewicz

A.Wójtowicz

logo m     logo CyfrowaSzkola    Zagrajmy o sukces    szkola dobrych praktyk sp    szkola dobrych praktyk gim  

 

  awarded etwinning school label       Cyberauci logo for light

 

       dziecko w sieci    sieciaki    dbi    SPR logo      akademia puchatka     

 

     szkola w ruchu      banner patronat                      DEU    logo chd

 

   dobra szkola logo kolor     http://www.bpe.powiat.lublin.pl/       Schule im Wandel logo