KONKURSY w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu 2022 kl. IV - VIII

Zbliża się 18. edycja Dnia Bezpiecznego Internetu 2022, który w tym roku będziemy obchodzić 8 lutego pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”. 18. edycja DBI zachęca nas do aktywnego uczestnictwa we współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online, uświadamia istotę współpracy pomiędzy różnymi sektorami przy wspieraniu pozytywnych zmian w sieci. Wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań Internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia.

Dzięki DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższe otoczenie dziecka.

Zapraszamy wszystkich uczniów kl. IV-VIII Szkoły Podstawowej nr 1 w Bełżycach do udziału w następujących konkursach:

1. Konkurs na przygotowanie LAPBOOKA zawierającego hasło „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!” i promujący bezpieczne zachowania w Internecie.
  2. Konkurs na przygotowanie LAPBOOKA w języku angielskim, zawierającego hasło „Together we can more!” i promujący bezpieczne zachowania w Internecie.
  3. Konkurs na przygotowanie prezentacji multimedialnej o tematyce związanej z hasłem 18. edycji i bezpieczeństwem w sieci. /Trzy najlepsze prace zostaną wykorzystane w celach edukacyjnych z wychowawcą w każdej klasie i opublikowane na stronie internetowej szkoły/.
  4. Konkurs na przygotowanie animacji o tematyce związanej z hasłem 18. edycji i bezpieczeństwem w sieci. Komiks musi zawierać hasło „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”

CELE KONKURSU:

• Popularyzacja tematyki związanej z bezpieczeństwem korzystania z portali internetowych oraz tworzeniem przyjaznej sieci online.
  • Podkreślenie potencjału Internetu do wykorzystania w edukacji, kontaktach z rówieśnikami oraz jako forma twórczej rozrywki.
  • Rozwijanie umiejętności posługiwania się technologią informacyjną, komputerową, oprogramowaniem graficznym.
  • Kształtowanie umiejętności selekcji potrzebnych informacji.

WARUNKI KONKURSU:

• Praca wykonana samodzielnie lub w zespołach 2-osobowych w oparciu o m.in. treści zamieszczone na DBI i inne wskazane na tym portalu.
  • Format LAPBOOKA - A3 wykonany dowolną techniką z hasłem 18. edycji „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!” w języku polskim lub języku angielskim „Together we can more!”.
  • Prezentacja multimedialna promująca hasło 18. edycji i bezpieczeństwo w Internecie w języku polskim (maksymalnie 10 slajdów).
  • Na wszystkich pracach musi znajdować się logo 18. edycji DBI oraz hasło: „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”.
  • Prace będą oceniane w kategoriach konkursowych tj. LAPBOOK /w j. polskim i angielskim/, prezentacja multimedialna, animacja.
  • Praca musi zawierać wizytówkę autora/autorów tj. imię, nazwisko, klasa (na odwrocie pracy, na końcu lub w prezentacji).
  • Dla wszystkich uczestników przewidziane są oceny z poszczególnych przedmiotów, dyplomy, a dla autorów najlepszych prac przewidziane są dodatkowo nagrody rzeczowe.
  • Prace konkursowe tj. LAPBOOK - należy złożyć osobiście u pedagoga szkolnego s. 47, II p. lub do p. Anny Pac-Smoły s. 34. Pozostałe prace tj. prezentacja multimedialna, animacja - należy przesłać na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
  • Termin składania prac: do 1 lutego 2022 r. (wtorek).

POSTANOWIENIA KOŃCOWE:

• Decyzja komisji konkursowej jest nieodwołalna. Przystępujący do konkursu uczestnik akceptuje postanowienia powyższego regulaminu. Regulamin konkursu i jego wyniki będą dostępne na stronie internetowej szkoły.
  • Osoby udostępniające prace w ramach konkursu wyrażają tym samym zgodę na przetwarzanie przez organizatora swoich danych osobowych wyłącznie na potrzeby konkursu.
  • Laureaci konkursu otrzymają dyplomy i atrakcyjne nagrody, które zostaną wręczone w dniu 8 lutego 2022 r. (wtorek).

KRYTERIA OCENY PRAC:

• Zgodność z tematem.
  • Estetyka wykonania.
  • Pomysłowość.

Przy wykonywaniu prac konkursowych zachęcamy Was do odwiedzenia stron internetowych: dbi.pl, saferinternet.pl, dzieckowsieci.pl, sieciaki.pl, na których znajdziecie wiele przydatnych informacji i wskazówek dotyczących bezpiecznego korzystania z Internetu.