„ZRÓB TO SAM” – Warsztaty Wielkanocne w klasie I c

Święta Wielkanocne są już tuż, tuż…

W nawiązaniu do zbliżających się Świąt Wielkanocnych, biblioteka szkolna zorganizowała warsztaty plastyczne dla uczniów z klasy I c. W tym celu przybyła do szkoły na nasze zaproszenie, już kolejny raz - Pani Urszula Pioś - mama naszej uczennicy, by poprowadzić zajęcia kultywujące tradycję Świąt Wielkanocnych. Pani Ula przygotowała dla każdego ucznia komplety materiałów plastycznych niezbędnych do wykonania dwóch prac: zajączka wielkanocnego oraz pisanki na piku. Uczniowie zostali najpierw poinstruowani, jak je wykonać. Dwie prace plastyczne wymagały od dzieci precyzji, koncentracji uwagi oraz logicznego myślenia. Aby wykonać na wykałaczce wielkanocnego zajączka, należało dokładnie jego główkę owinąć błyszczącą wstążeczką, a później przykleić pozostałe elementy twarzy. Drugą pracą plastyczną była wielkanocna pisanka, którą także należało samodzielnie i starannie owinąć kolorową wstążką, następnie przyozdobić  kwiatkami wykonanymi z kolorowych cekinów oraz przypiąć ozdobne kokardy. Na zakończenie zajęć uczniowie ze swoimi pracami i gościem wykonali pamiątkowe zdjęcie.

Podczas warsztatów uczniowie ćwiczyli motorykę małą ręki, ponadto rozwijali kreatywność, dokładność oraz talenty plastyczne. Magiczne prace pozwoliły nam poczuć nastrój zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

Składamy serdeczne podziękowania Pani Urszuli Pioś za przybycie do najmłodszych uczniów z naszej szkoły i przeprowadzenie ciekawych warsztatów plastycznych nawiązujących do tradycji Świąt Wielkanocnych.

Dorota Nowak, Anna Chojnacka, Agnieszka Piłat