#ŁączyNasPamięć

Uczniowie i wychowawcy klas 0b, 2c i 2d wzięli udział w akcji „Żonkile”, przypominającej  o powstaniu, które 19 kwietnia 1943 roku wybuchło w getcie warszawskim.

Żółty żonkil stał się symbolem pamięci, szacunku i nadziei. Związany jest z postacią Marka Edelmana, ostatniego przywódcy Żydowskiej Organizacji Bojowej, który w rocznicę powstania rokrocznie składał bukiet żółtych kwiatów pod Pomnikiem Bohaterów Getta.

Kwietniowej akcji przyświeca hasło „ Łączy nas pamięć”. W jej ramach wychowawcy przeprowadzili zajęcia o tematyce upamiętniającej rocznicę powstania w getcie warszawskim w oparciu o materiały edukacyjne dostarczone przez organizatora. Uczniowie wysłuchali również opowiadania „Strasznie strasznie".

Anna Bogusz
Katarzyna Toruń