CHÓR GAUDIUM Z JESIENNĄ WIZYTĄ W ŚWIETLICY

Z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki, który przypada pierwszego października, mieliśmy zaszczyt gościć w świetlicy chór szkolny „Gaudium” pod dyrygenturą Pani Marzeny Goc. W koncercie wzięli udział świetliczaki z klas 0-I wraz z nauczycielami: Panią Beatą Król, Panią Magdaleną Lewandowską, Panią Beatą Ziębą oraz Panią Ewą Pietrzyk. Uczestnikami koncertu były także mamy młodych wykonawców. Warto nadmienić, że muzyka jest bardzo ważną rzeczą w naszym życiu - budzi emocje, które uruchamiane są dzięki jej rytmowi i tempie. To właśnie one wpływają na aktywację autonomicznego układu nerwowego. Ma to wpływ na poziom doznawanego pobudzenia przez człowieka.

Podczas koncertu, szkolni artyści zaprezentowali publiczności cztery piosenki: „Bębenek”, „Wzorkowa wyliczanka”, „Czegoś się chce” oraz hymn z okazji 100 rocznicy urodzin Jana Pawła II - „Nie zastąpi Ciebie nikt”. Piosenkom towarzyszyła także „żywa” gestykulacja. Po ciężkim dniu pełnym problemów i stresów najlepszym lekarstwem na zmęczenie okazała się dla nas muzyka, która była idealną metodą na relaks. Mimo tego, iż wykonawcy gościli w świetlicy przez krótki czas,  pozwoliło to nam wszystkim odprężyć się i wprawić w dobry nastrój na pozostałą część dnia.

Składamy serdeczne podziękowania Pani dyrygent Marzenie Goc oraz chórowi szkolnemu „Gaudium” za klasyczne zaprezentowanie utworów muzycznych oraz poświęcenie czasu, który uprzyjemnił  popołudnie naszym świetliczakom.

Dorota Nowak, Aleksandra Mirosław