„Jingle bells, gingle bells…” Międzyszkolny Konkurs Piosenki Świątecznej w języku angielskim

W dniu 18 grudnia nasza szkoła po raz kolejny gościła miłośników piosenki anglojęzycznej. W zorganizowanym przez nauczycieli języka angielskiego międzyszkolnym konkursie wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Krzu, Chmielniku, Wojciechowie oraz Miłocinie. Konkurs przebiegał w przemiłej atmosferze. W szkole rozbrzmiewały znane melodie dodające radosnego nastroju oczekiwania nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Nasi uczniowie po raz kolejny udowodnili, że są gościnnymi gospodarzami. Uczniowie klasy 6B wspaniale zaopiekowali się gośćmi oraz życzyli im powodzenia przed występem. Bardzo pomocne były też dziewczyny z klasy 8a. Paulina Górka razem mamą upiekła pyszne pierniczki, którymi chętnie częstowali się członkowie jury, uczestnicy oraz rodzice naszych gości, a Ola Sieńko pomogła nauczycielom w ostatnich przygotowaniach oraz była naszym fotoreporterem. Rozpoczynając konkurs, Pani Dyrektor Lucyna Sobczak powitała wszystkich uczestników oraz podkreśliła, że właśnie w taki sposób można połączyć rozwijanie talentów z nauką języka angielskiego, który teraz zajmuje tak ważna role w naszym życiu. Jak co roku poziom konkursu był wysoki, co sprawiło, że jury miało trudne zadanie.

A oto tegoroczni zwycięzcy:

I miejsce – Dominika Puchała w piosence „What a Child is This?” SP w Bełżycach

II miejsce ex aequo - Wiktoria Ciekot w piosence „Mary did you know?” SP w Miłocinie oraz duet Zuzanna Mirosław i Kinga Stachyra „Silent Night” SP w Cmielniku

III miejsce ex aequo - Dominika Wróblewska w piosence „Merry Christmas Everyone” SP w Bełżycach oraz Julia Winiarska w piosence „Rocking Around the Christmas Tree” SP w Krzu

Całą imprezę poprowadzili Julia Buczyńska i Kornel Kamiński, którzy przeplatali zapowiedzi uczestników z rozbawiającymi publiczność żartami, a w czasie obrad jury zajęli publiczność konkursem muzycznym.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów wszystkim uczestnikom!

W imieniu organizatorów

Natalia Iwaniec