Balladyna Juliusz-Slowackiimages big283-7272-033-9

Dnia 6 lutego 2013 roku  o godz. 800 w sali numer 13 odbyła się nietypowa lekcja- rozprawa sądowa. Oskarżoną była Balladyna-bohaterka dramatu Juliusza Słowackiego. W jej rolę wcieliła się Katarzyna Chawrylak. Była ona oskarżona o zabicie swojej siostry Aliny. Na sali sądowej obecni byli: sędzia Kamil Winiarski, prokurator Wojciech Listoś i obrońca Agata Maj. Porządku na sali rozpraw pilnował strażnik- Ernest Taramas oraz woźna- Emilia Kozińska.  Po przesłuchaniu oskarżonej i świadków: Goplany (Natalia Zmarzlak), Chochlika (Kamil Wójtowicz) i Skierki (Karol Sikora) sąd uznał Balladynę winną zabójstwa Aliny, chociaż na początku nie przyznawała się ona do dokonania tego czynu. To była bardzo ciekawa lekcja.

Balladyna